Úvod > Korenie Kuchyňa > Svetové soli > Svetové > Keltská morská soľ Guérande

Keltská morská soľ Guérande

Keltská morská soľ Guérande
Cena
3,47
Obj. číslo
3131
Dostupnosť
skladom
Variant
Množstvo

Keltská morská soľ Guérande

Nerafinovaná morská soľ, ktorá vzniká odparovaním morskej vody v soľných poliach vo francúzskom Bretónsku na soľných farmách Guérande. Soľné polia sú vyrobené zo sivého ílu, ktorý prepožičiava tejto soli špecifickú farbu, nezameniteľnú chuť, dôležité minerály a stopové prvky. Od čias Keltov je zbieraná ručne tradičným spôsobom, nepremývaná. Veľké kryštáliky s vlhkou konzistenciou, vôňou mora a vynikajúcou, príjemne slanou, delikátnou chuťou.
Perfektná kdekoľvek, kde si chceme pri finálnej úprave jedla dopriať chrumkavý pôžitok z väčších zrniek soli. Hodí sa aj na varenie, najmä do omáčok a polievok, alebo na ochutenie vody pri varení ryže či cestovín. Výborne dopĺňa sladké chute, preto je obľúbená pri príprave cukroviniek, najmä v kombinácii s čokoládou alebo na prípravu slaného karamelu.
Vzhľadom na vysoký obsah zbytkovej vlhkosti je iba čiastočne vhodná do mlynčekov na soľ.

Zloženie: 94,0% NaCI, 0,47% Mg, 0,21% Ca, 0 K, 1,3% S04
Zrnitosť: 0,8 - 1,5 mm

Skladujte v suchu pri teplote do 25°C.

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii. Rozumiem